Home Phone

ارز دیجیتال Anker چیست؟

آنکر Ankr یک پروژه زیر ساخت ابری مبتنی بر بلاکچین است. به علاوه آنکر پلتفرمی برای ایجاد یک زیرساخت برای استقرار پشته های Web3 می باشد. هدف زیر ساخت های بلاکچین این است که فراهم کنندگان منابع و کاربران نهایی بتوانند به راحتی به فناوری های بلاکچین و برنامه های DeFi متصل شوند. زیرساخت اختصاصی ابر آنکر به صورت مستقل از ارائه دهندگان عمومی کار می کند و برای افزایش انعطاف پذیری و پایداری توسط پایگاه داده های توزیع شده تامین می شود.
پلتفرم آنکر Ankr با هدف ارائه راه حل های API برای ایجاد نودهای سفارشی و کاربر پسند به کاربران ارائه می شود که برای کاهش ورود افراد، شرکت ها و توسعه دهندگان روزمره برای کمک به اکوسیستم های بلاکچین طراحی شده است. بازار نودهای آنکر Ankr امکان استقرار نودهای بلاکچین را در عرض چند دقیقه فراهم می کند. آنکر Ankr از فناوری بلاکچین به عنوان بخشی اساسی از زیر ساخت ها برای تسهیل پرداخت ها در پلتفرم، اندازه گیری منابع توزیع شده در سطح جهان، اطلاعات کاربران و یا ارائه دهندگان منابع و پیشنهاد الگوریتمی مرکز داده از طریق قراردادهای هوشمند استفاده می کند.

این پروژه چه عملکردی در شبکه بلاکچین دارد؟
اکوسیستم Polygon توسط Ankr بسیار تقویت شده است، راه حل های غیرمتمرکز ممتاز را از طریق میزبانی گره برای کاربران نهایی ارائه می دهد. از دسترسی فوری به آخرین بلوک‌ها از طریق API توسعه‌دهنده‌شان گرفته تا ارائه نقدینگی فوری برای توکن‌های MATIC برای سهامداران، Ankr راه را برای پذیرش جریان اصلی هموار می‌کند. Polygon مشتاقانه منتظر این همکاری موفق مستمر است.
Ankr یک تامین‌کننده زیرساخت کلیدی برای اکوسیستم زنجیره BNB است – مشارکت و تخصص آن‌ها در اجرای ارتقاء BSC با مشتری Erigon، بازنویسی زیرساخت‌های گره آرشیو و ایجاد چارچوبی برای زنجیره‌های جانبی برنامه BSC بسیار مهم بود. این به اکوسیستم زنجیره BNB اجازه می دهد تا رقابتی باقی بماند و آخرین مزایا را به کاربران و سازندگان ارائه دهد.
افزودن Ankr به عنوان ارائه‌دهنده زیرساخت به تحقق خواسته‌های اعضای جامعه ما که می‌خواهند با خدمات قوی و قابل اعتماد بسازند، کمک کرد. برنامه‌ها و ادغام‌ها انتخاب می‌کنند تا در اکوسیستم ما ایجاد شوند، زیرا احساس می‌کنند با ارزش‌های ما همسو هستند و از گستردگی ابزارها و گزینه‌های فنی در دسترسشان قدردانی می‌کنند – پشتیبانی Ankr مزیت دیگری برای توسعه‌دهندگان بالقوه ایجاد می‌کند.

تاریخچه ونحوه ایجاد ارز ANKR

ارز ANKR توکن بومی پلتفرم انکر می باشد. این رمزارز یک ترزدیجیتال مبتنی بر ERC-20 می باشد، که در بلاکچین اتریوم کار میکند و این امکان را به شما می دهد تا در طیف گسترده ای از کیف پولهای نرم افزاری و سخت افزاری ذخیره شود. بنیانگذاران آنکر Ankr شامل Chandler Song، که مسئول خدمات وب آمازون بود و Ryan Fang که یک سرمایه گذار است، می باشد. ترکیبی از تجربه بی نظیر هم از علوم کامپیوتر و هم از نظر اقتصادی آغازگر خوبی برای آنکر در اکوسیستم رمزنگاری است. پلتفرم آنکر یکی از مهم ترین مسائل مربوط به فناوری بلاکچین را حل می کند. این پلتفرم برای حل مشکلات با ارائه هاستینگ ابری مقرون به صرفه و در دسترس برای نودهای مختلف بلاکچین طراحی شده است. با استفاده از انکر، شما می توانید یک نود ارز رمزنگاری شده داشته باشید، بدون اینکه شخصا تمام سخت افزارها را تنظیم کنید.

بررسی ساختار بلاکچین ANKR

این بلاکچین به 4 لایه تقسیم شده است. که در ادامه به این لایه ها می پردازیم :
1. لایه اصلی : همه نود های کامل بر روی این لایه هست که به لایه اجماع نام گذاری شده است و شامل نودهای اعتبار سنج و نودهای منظم می باشد. نودهای اعتبارسنج توسط شبکه های رایانه ای و ارتباطات انکر تایید می شوند.
2. لایه ریلی : برای مسیریابی شبکه انکر ایجاد شده و و همه لایه های این نود کامل می باشد اما در اجماع شرکت نمی کنند ویا تولید بولک نمی کنند.
3. لایه دسترسی : شامل نود های مرکز داده ، استخراج و محاسبات می باشد. این نودها می توانند دسترسی غیرقانونی را به نودها کنترل کنند.
4. لایه میکرونود : این لایه شامل نودهای دستگاه و بعضی از هش های تراکنش می باشد . اگر یک میکرونود نیازی به بازیابی اثبات شبکه داشته باشد، از نود لایه دسترسی کمک خواهد گرفت. اگر لایه دسترسی داشته باشد،نود نمی تواند مدرکی ارائه دهد، درخواست از طریق لایه ریلی به لایه اصلی منتقل می شود.

ویژگی های پلتفرم انکر

هدف اصلی این پلتفرم، ایجاد یک بلاکچین کارامد است که محاسبات توزیع شده ابری را فراهم می کند و زیر ساخت های کاربرپسند را برای برنامه های تجاری فراهم می کند. در ادامه به ویژگی های اصلی این پلتفرم می پردازیم :

1. امنیت پلتفرم با استفاده از اثبات اجماع کار مفید POUW
این الگوریتم به بلاکچین این امکان را می دهد که بدون اتلاف انرژی به امنیت دست یابد.
2. استفاده از پلتفرم توزیع شده رایانش ابری
امکان برقراری ارتباط برای محاسبه بین کاربران را به صورت نظیر به نظیر فراهم می کند .
3. سرویس اوراکل
پلتفرم آنکر با استفاده از سخت افزار تایید شده، یک سیستم داده ابری معتبر با قدرت محاسباتی ابری اضافه بدست آمده از مرکز داده ها رو به شرکت هایی که نیاز دارن مجوز دسترسی می دهد.
4. تشکیل ساختار چند زنجیره ای
پلتفرم آنکر قصد دارد تا با اجرای پلاسما و شاردینگ ، مقیاس بندی بلاکچین را انجام دهد. این فناوری با استفاده از ساختار درختی از بلاک چین ها، تشکیل شده که در آن زنجیره های مختلف کاربردی، به یک زنجیره اصلی متصل می شود. این زنجیره برای قراردادهای هوشمند استفاده می شود.

نگاهی به ارز دیجیتال آنکر ANKR

در حال حاضر این ارز در رتبه 108 مارکت قرار گرفته و تعداد 10میلیارد توکن انکر ایجاد شده و تعداد 2 میلیارد توکن در مارکت وارد شده است . تعدا د توکن های قفل شده TVL ، 87 میلیون تعداد می باشد و این رمز ارز بنیادی در صرافی های ایرانی و خارجی به تعداد قرارگرفته که از مورد تایید بودن این رمز ارز نمیشه غافل شد . این رمز ارز در شبیه سازی بازارهای ارز دیجیتال و ایجاد بستری برای بازی های web3 که NFT پاداش می دهند، کاربرد فراوانی خواهد داشت و هر روز به پیشرفت این پلتفرم افزوده خواهد شد .

امنیت شبکه آنکر چطور تامین می شود؟

این پلتفرم از نودهای تایید در فرایند اعتبار سنجی بلوک ها استفاده می کند تا کیفیت شبکه حفظ شود و شبکه در امان بماند و عواملی که باعث تخریب شبکه می شوند را دور کند. و همچنین از یک سیستم مبتنی بر شهرت برای ایمن ماندن این پلتفرم استفاده می کند تا در برابر حملات محیطی ایمن را فراهم کند.ر

رمز ارز آنکر در کدام کیف پول ها قابل ذخیره سازی است؟

یکی از نکته هایی که باید برای خرید رمز ارز بهش توجه توجه کنید، نحوه انتقال و نحوه ذخیره سازی ارز مورد نظر در کیف پول شخصی و محرمانه شما هست ..همانطور که میدونید این بازار پر از اتفاقات غیر قابل پیش بینی هست که اگر ارزی را خرید کردید و کیف پولی برای ذخیره سازی نداشت مجبور به ذخیره در کیف پول صرافی خود هستید که ریسک های خودش رو داره. در این قسمت ما تعدای از بهترین و معتبر ترین کیف پول های معروف که ذخیره سازی رمز ارز آنکر رو امکان پذیر کرده رو به شما معرفی می کنیم.
از جمله کیف پول هایی که قادر به ذخیره سازی رمز ارز آنکر می باشند، می توان به کیف پول های سخت افزاری لجر، ترزور و کیپ کی اشاره کرد. این کیف پول هایی که نام بردیم از امنیت بالایی برخوردار می باشند اما به دلیل اینکه قیمت بالایی دارند تعداد اندکی از کاربران از این کیف پول ها استفاده می نمایند.
همچنین علاوه بر کیف پول سخت افزاری از کیف پول نرم افزاری زیر هم می توانید برای ذخیره این رمز ارز استفاده کنید.
1. کوینومی
2. ترست والت
3. اتمیک
4. مای اتر

سخن پایانی

در این قسمت می خواهیم ببینیم که ایا این رمز ارز با اینهمه تکنولوژی عالی در بلاکچین، مناسب سرمایه گذاری هست یا خیر ؟ و همچنین در آینده می تواند در مقایسه با دیگر رمز ارزها، بهتر عمل کند. با توجه به تحقیقاتی که انجام شده ، آنکر سیر صعودی بازار را در سال 2021 نشان داد و در سال 2022 با توجه اصلاح عمیق مارکت و بیت کوین این ارز هم اصلاح بسیار خوبی رو انجام داد.  همچنین سایت های تحلیلگر ارزهای دیجیتال همچون Walletinvestor، DigitalCoin و Tradingbeasts این ارز رمزپایه را به عنوان گزینه سرمایه گذاری مناسب ارزیابی می کنند. اما شما با توجه به ریسک پذیری خود و اهداف سرمایه گذاری، برنام ریزی کنید.
همونطور که در مقاله خواندید آنکر ANKR ، از جمله پروژه های زیرساخت ابری مبتنی بر بلاکچین می باشد،که از 4 لایه اصلی تشکیل شده و از امنیت بسیار بالایی را برخوردار است که برنامه ریزی شده برای پرداخت هزینه های پلتفرم استفاده می شود. عوامل زیادی روی قیمت ارز دیجیتال Ankr تاثیر می زاره و باعث میشه قیمت Ankr افزایش یا کاهش پیدا بکنه که باید به این نکته توجه داشته باشید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *