Home Phone

ارز دیجیتال Arweave (AR) را بشناسیم

آرویو (Arweave) یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز است که به دنبال ارائه بستری برای ذخیره نامحدود داده است. این شبکه با توصیف خود به عنوان یک هارد درایو در وحله اول میزبان permaweb، یک وب دائمی و غیرمتمرکز با تعدادی از برنامه ها و سیستم عامل های جامعه محور می باشد. permaweb لایه ای است که در بالای هارد دیسک Arweave ساخته شده است و شبیه به پروتکل HTTP است .شبکه آرویو از توکن بومی خود یعنی AR برای ذخیره نامحدود اطلاعات شبکه استفاده می کند. لازم به ذکر است که آرویو خصوصیات مشترکی با دیگر پلتفرم های رمز ارزهایی همچون فایل کوین و سیاکوین دارد.

به عبارتی می توان گفت آرویو یک پروتکل ذخیره داده است که بر اساس فناوری blockweave ساخته شده است. این پروتکل در حال توسعه یک شبکه زیر بنایی است که می توان داده ها را برای هیمشه ذخیره کرد و از طریق وب سایت خود به آن دسترسی داشت. این پروژه برای اولین بار با عنوان آرچین ( Archain ) در آگوست 2017 اعلام شد و بعدها در فوریه 2018 به آرویو  (Arweave) تغییر نام داد و به طور رسمی در ژوئن 2018 آغاز به کار کرد.

آرویو توسط سام ویلیامز ( Sam Williams) و ویلیام جونز (William Jones) که هر دو از نامزدهای دکتری در دانشگاه Kent می باشند، تاسیس شد. ویلیامز با تجربه در سیستم های غیرمتمرکز و توزیع شده در این پروژه آمد. پلتفرم ارز دیجیتال آرویو دقیقا یک بلاکچین نیست.

پلتفرم آرویو به جای یک زنجیره بلوک که حاوی تراکنش ها و داده ها است و یک طراحی معمول برای بیشتر ارزهای رمز پایه به شمار می رود، داده های خود را در گراف یا نمودار بلوک ها ذخیره می کند. این بدان معناست که هر بلوک به دو بلوک قبلی در آرویو متصل شده و ساختاری به نام blockweave ایجاد می کند.

در واقع این در تضاد با بیت کوین است، جایی که بلوک ها به ترتیب به هم متصل می شوند و یک زنجیره را تشکیل می دهند. ارزهای دیجیتال دیگری همانند Hedera Hashgraph از ساختار گراف استفاده می کنند .

آرویو از مکانیزم دیگری به نام اثبات دسترسی یا Proof Of Access استفاده می کند. به طور خلاصه، Arweave به هر رایانه ای که در شبکه مشارکت دارد نیاز دارد تا بررسی کند که یک بسته جدید از تراکنش ها، حاوی یک نشانگر تصادفی انتخاب شده از بسته قبلی است.

اگر آن نشانگر وجود داشته باشد، معاملات جدید می توانند به شبکه اضافه شوند. به رایانه ای که بسته نرم افزاری جدید اضافه کند، به عنوان ارز رمز پایه AR پاداش داده می شود. تایید دسترسی به شما اطمینان می دهد که رایانه های موجود در شبکه آرویو می توانند، صحت تمام معاملات جدید را تایید کنند و تراکنش های قدیمی را دستکاری نکرده اند .

از جمله ویژگی هایی که شبکه آرویو داراست این است که هر کسی که نرم افزار را اجرا می کند، نوع داده مورد نظر خود را برای ذخیره سازی انتخاب می کند. این فرآیند در آرویو به عنوان تعدیل محتوا شناخته می شود .
به زبان ساده، رایانه های موجود در شبکه می توانند تصمیم بگیرند که چه نوع محتوایی را می خواهند میزبانی کنند. شاید آن ها می خواهند فقط فایل های صوتی را میزبانی کنند و تصاویر را میزبانی نمی کنند. با بارگذاری محتوای جدید در شبکه، آرویو از هر رایانه ای می پرسد که آیا داده را قبول می کند یا خیر .

ارز دیجیتال آرویو اکنون (در این تاریخ) در سایت CoinMarketCap در رتبه 79 قرار دارد .

ارز دیجیتال آرویو از الگویتم اثبات دسترسی یا PoA استفاده می کند. این الگوریتم یک روش جدید برای اعتبار سنجی بلوک های بلاکچین است. الگوریتم PoA شبیه به الگوریتم اثبات کار است اما با چند تفاوت عمده همراه است. آرویو از بلوک قبلی و یک بلوک تصادفی در زنجیره استفاده می کند.


ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *