Home Phone

ارزهای واچ لیست ژانویه 2023

سال جدید فرا رسیده است، اما هنوز به نظر نمی رسد که بازار ارزهای دیجیتال انرژی لازم برای رهایی از رکود خود را داشته باشد. با این حال، بازار کریپتو با تغییرات سریعی از جابجایی نقدینگی همراه است، بنابراین سرمایه‌گذاران ممکن است زودتر از آنچه که انتظار دارند در سال 2023 در موقعیت بهتری قرار گیرند.
این هفته BitDAO (BIT) ،OKB (OKB) ،Litecoin (LTC) ،Lido DAO (LDO) و Algorand (ALGO) را بررسی می کنیم. در انتخاب این دارایی ها عوامل متعددی از جمله تحولات فنی مثبت، رویدادهای خبری مهم و تغییرات محسوس قیمت را در نظر گرفته ایم.

  • توکن BIT BitDAO پس از اعلام این پروژه 100 میلیون دلار بازخرید و راه حل مقیاس L2، قیمت 30 درصدی را افزایش داد.
  • توکن OKB نیز احتمالاً به دلیل ادغام با NEST حدود 30٪ افزایش یافت.
  • قیمت لایت کوین (LTC) حدود 7 درصد افزایش یافت زیرا به نظر می رسد “نهنگ ها” یا افراد یا نهادهایی که مقادیر زیادی ارز دیجیتال را در اختیار دارند، در حال جمع آوری توکن هستند.
  • ارزش بازار توکن LDO Lido DAO حدود 5 درصد افزایش یافت زیرا تیم آن اطلاعاتی درباره نحوه حل مشکل توزیع جوایز اواسط نوامبر ارائه کرد.
  • ارزش بازار Algorand (ALGO) پس از معرفی یک انکوباتور به نام Algorand Ventures حدود 4 درصد افزایش یافت.

BitDAO (BIT)

یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای این هفته، پلتفرمی مبتنی بر Web3 BitDAO بود. توکن BIT جهش بزرگی در حدود 30 درصد را ثبت کرد، پس از اینکه این پروژه اعلام کرد که 100 میلیون دلار توکن BIT خود را پس از رای‌گیری موفقیت‌آمیز در یک پیشنهاد بازخرید کرده است.

BitDAO همچنین یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 به نام Mantle را معرفی کرد که اواخر ژانویه منتشر خواهد شد. این تراکنش های سریع و ارزان را در شبکه اتریوم ارائه می دهد. BitDAO هفته گذشته با تقریباً 28 سنت شروع شد و در معاملات اخیر در حدود 37 سنت ارزش گذاری شده است (نمودار زیر را ببینید).

BIT (TradingView)

OKB (OKB)

توکن OKB یکی دیگر از سودآورهای بزرگ این هفته بود که پس از اعلام همکاری با پروتکل NEST حدود 30 درصد افزایش قیمت داشت. این مشارکت به کاربران کیف پول OKX اجازه می دهد تا از عملکردهای Futures، Options، Swap و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) پروتکل NEST استفاده کنند.

OKB چند هفته نسبتاً خوبی را پشت سر گذاشته است که نویدبخش خوبی برای مبادله است. این توکن در آغاز ماه اول 2023 به افزایش قیمت خود ادامه می دهد. OKB در حال حاضر با قیمت حدود 30 دلار معامله می شود (نمودار زیر را ببینید).

OKB (TradingView)

Litecoin (LTC)

لایت کوین (LTC) در این هفته سود شگفت انگیزی داشت و نزدیک به 7 درصد افزایش یافت و تا 2 ژانویه حدود 75 دلار قیمت داشت (نمودار زیر را ببینید). به نظر می رسد نهنگ ها یا بازیگران بزرگ بازار کریپتو به سمت این سکه هجوم می آورند و آن را در حجم بالایی انباشته می کنند.

لایت کوین در سال 2022، سال پر فراز و نشیبی را سپری کرد و بیش از 50 میلیون آدرس کیف پول منحصر به فرد ثبت شده از خود جای گذاشت. به نظر می رسد این اکوسیستم که برای جایگزین بیت کوین در حال رشد است می تواند از سال 2023قیمت های خوبی را تجربه کند.

Litecoin (TradingView)

Lido DAO (LDO)

Lido DAO، پروژه ای که پشت پرده راه حل Liquid staking برای اتریوم را بازی می کند، ارزش بازار توکن LDO خود را حدود 5 درصد افزایش داد. این پروژه با یک مشکل توزیع جوایز برای استیک کنندگان خود روبرو شد که باعث اختلال جزئی بین 9 و 11 نوامبر شد، اما تیم توسعه دهنده  اطلاع داد که این مشکل در 13 نوامبر به طور کامل حل شد و نه وجوه کاربر و نه پاداش های استیک کنندگان در معرض خطر یا تأثیر دیگری قرار نگرفتند.
Liquid staking به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌ها را به اشتراک بگذارند، اما بدون اینکه تراکنش‌ها فعال باشند، آنها را نیز از بین ببرند. Lido DAO در 18 ماه گذشته به‌عنوان برترین گزینه Liquid staking ظاهر شده است. LDO هفته گذشته 98 سنت ارزش داشت و اکنون نزدیک به 1.20 دلار در نوسان است (نمودار زیر را ببینید).
LDO (TradingView)

Algorand (ALGO)

پروژه Algorand (ALGO) نیز پس از اعلام Algorand Ventures حدود 4 درصد ارزش بازار، افزایش یافت. تیم توسعه دهنده این پروژه در توییتی در 30 دسامبر اعلام کرد: این یک انکوباتور است که به ارائه بودجه و پشتیبانی راه اندازی به بهترین سازندگان و سرمایه گذاران در اکوسیستم Algorand اختصاص دارد.

Algorand در ماه دسامبر به عنوان شریک رسمی بلاک چین برای جام جهانی فوتبال، که در آن زمان بازی می شد، در معرض دید زیادی قرار گرفت. این حمایت مالی و مشارکت فنی، که برای اولین بار در ماه مه 2022 فاش شد، توجه به این پروژه را افزایش داد. ALGO در حال حاضر حدود 18 سنت قیمت دارد (نمودار زیر را ببینید).

ALGO (TradingView)

قبل از خرید و سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال مانند ارز هایی که در بالا توضیح داده شد، باید مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده اید و وضعیت مالی شما در وضعیت خوبی است. در حالت ایده آل، شما باید یک صندوق ضروری بزرگ داشته باشید، حساب های بازنشستگی خود را به حداکثر برسانید و حداقل بدهی داشته باشید.

مهم است که سبد خود را متنوع کنید و از ارزهای متنوع و بنیادی و دارای تیم پشتیبانی قوی داشته باشید، بنابراین تنها بخشی از سرمایه گذاری شما باید در ارزهای دیجیتال باشد.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر پیشنهادات عرضه اولیه سکه (ICO) بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله توصیه ای از طرف Bitibo.ir یا نویسنده برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا سایر ICOها نیست. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت کرد که می توانید از متخصصان ما در این زمینه استفاده کنید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *