Home Phone

بهترین روش ممکن برای مشاهده رفتار هولدرهای بلندمدت چیست؟

این معیار را می توان شاخه ای از CDD در نظر گرفت. این معیار میانگین تعداد روزهای از بین رفته ی کوین های جا به جا شده را بررسی می کند. در واقع می توان آن را از تقسیم CDD بر تعداد کل کوین های جابجا شده بدست آورد. مقدار های بالاتر در این میعار به این معنا می باشد که هولدرهای بلند مدت در حال جابجایی کوین های خود برای فروش احتمالی هستند که این یک سیگنال منفی می باشد.

Dormancy ویژگی‌های مشابهی با متریک ASOL دارد، زیرا میانگین طول عمر کوین های جابه‌جا شده در آن روز را اندازه‌گیری می‌کند. Dormancy با ASOL تفاوت دارد اما در این که طول عمر را بر اساس هر واحد سکه در نظر می گیرد (به جای هر مبنا برای معامله ASOL).

در نتیجه، Dormancy دارای امضای متمایزتری برای چرخه های مختلف بازار (به عنوان مثال چرخه های نصف شدن بعدی) و همچنین برای ساختارهای مختلف بازار(بازارهای گاو نر، خرسی) است.

سازندگان متریک Dormancy را به عنوان معیاری در مورد آنچه که پول هوشمند در بازار انجام می دهد و اینکه آیا آنها به طور کلی در وضعیت انباشت یا توزیع هستند توصیف می کنند.

dormancy

ما معمولاً این فرض را می‌کنیم که سکه‌های قدیمی (با طول عمر بالاتر) توسط دارندگان بلندمدت با دانش بنیادی قوی و اعتقاد بالا به دارایی نگهداری می‌شوند. این نهادها رفتار مخارج خود را بسته به چرخه فعلی بازار تغییر خواهند داد.

به طور کلی می‌توانیم تفسیر Dormancy را به صورت زیر توصیف کنیم:

  • مقادیر بالای خواب ممکن است، نشان دهنده وضعیت توزیع یا کسب سود توسط دارندگان بلندمدت پول هوشمند (HODLers فروش به تازه واردان) باشد. این ممکن است نشان‌دهنده این باشد که کوین هایی که قبلاً خوابیده بودند، دوباره به گردش در می‌آیند که تأثیری متناسب بر عرضه مایع دارد.
  • مقادیر کم خواب ممکن است، نشان دهنده وضعیت افزایش اعتماد دارندگان درازمدت باشد زیرا هولدرها، کوین های جوان تری را از بازار به دست می آورند، یا حداقل هزینه کوین های قدیمی خود را متوقف می کنند.
  • جهت روند رکود ممکن است برای شناسایی و تمایز بین ساختارهای مختلف بازار (مربوط به نمودار زیر) استفاده شود.
  • بازار صعودی (سبز): سود توسط دارندگان بلندمدت به دست می‌آید که منجر به روند صعودی رکود در چرخه بازار می‌شود.
  • بازار های نزولی (قرمز): کاهش مخارج بلندمدت دارندگان و کاهش کلی در حجم زنجیره ای و کاهش علاقه به دارایی ها، که این امر منجر به روند نزولی در بازار می شود.
  • خرس دیرهنگام / گاو نر زودرس / انباشت مجدد (آبی): کوین ها توسط سرمایه گذاران پول هوشمند انباشته می شوند و به کیف پول های سرد و گرم (سخت افزاری و نرم افزاری) منتقل می شوند و در آنجا شروع به بلوغ می کنند. این منجر به رکود جانبی و نسبتاً کم می شود، زیرا تعداد کمی کوین قدیمی خرج می شود.

با توجه به اینکه چرخه های بازار می توانند برای دوره های چندساله ادامه پیدا کنند، Dormancy به بهترین روش ممکن برای مشاهده تغییرات در رفتار های هولدر های بلندمدت استفاده می‌شود، میانگین‌های متحرک طولانی‌ مدت مانند 90 روزه، کمک خوبی برای سیگنال‌ گرفتن هستند. نمودار زیر این چرخه‌های بازار را در کنار میانگین‌های متحرک ۷ روزه (نارنجی) و ۹۰ روزه (آبی) Dormancy برای نشان دادن نشان می‌دهد.

جمع بندی

 در این مقاله به شاخص مهم در آنچین به نام Dormancy پرداختیم. این شاخص‌ها می‌توانند اطلاعاتی را در مورد حرکات سرمایه‌گذاران قدیمی و جدید در بازار به ما بدهند و بر اساس آن‌ها می‌توانیم به تحلیل خود را در رابطه با روند بازار بهبود بخشیم.

 

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *