Home Phone

مهمترین قوانین تحلیلگران حرفه ای

جان مورفی بر اساس تجربه 30 ساله خود در زمینه تحلیل تکنیکال، 10 قانون مهم را در خصوص تحلیل گری ارائه کرده است . مبانی روش مورفی در تحلیل تکنیکال نشان می دهد که تعیین جهت حرکت بازار، از تعیین علت این حرکت مهم تر است که در ادامه به این قوانین مهم می پردازیم. 

در مسیر روند بازار حرکت کنید.

خطوط روند از راحت ترین و موثرترین ابزارهای تکنیکال می باشد و همه آنچه که شما لازم دارید، دو نقطه روی نمودار هست. خطوط روند صعودی در امتداد دو کف متوالی و خطوط روند نزولی در امتداد دو سقف متوالی رسم می شوند. اعتبار یک خط روند در این است که حداقل سه بار توسط قیمت لمس شود. 

سطوح حمایت و مقاومت را پیدا کنید.


بهترین محل برای خرید، نزدیک به محدوده حمایت می باشد. این محدوده معمولا محدوده ای است که که قیمت چندین بار از سمت معامله گران مورد حمایت قرار گرفته است . محدوده مقاومت نیز، محدوده قله قبلی است که معامله گران در این محدوده شروع به نقد کردن معامله های خود کرده اند.

 

 

مقدار اصلاح قیمت را بسنجید.


شما می توانید اصلاحات موجود در روند فعلی را با اندازه گیری و بر حسب درصد بسنجید. حداقل اصلاح قیمت معمولا یک سوم روند قبلی (38%) و حداکثر دو سوم روند قبلی (62%) می باشد، که با استفاده از ابزار فیبوناچی بدست میاید.

 

 

 

زمان چرخش بازار را بدانید.


اسیلاتورها ( اندیکاتورهای نوسان گیری) در شناسایی موقعیت های خرید و فروش بیش از حد، کمک فراوانی می کنند. این بازار(اسیلاتورها) اغلب به ما هشدار می دهند که یک نماد، بیش از حد در جهت صعودی و یا نزولی حرکت کرده است و به زودی شاهد تغییر جهت و دگرگونی در روند آن خواهیم بود. از مهمترین و رایج ترین این اسیلاتورها می توانیم به STOCHASTIC و CCI و RSI اشاره کنیم.

 

 

علایم هشدار دهنده را بشناسید .


از ابزار MACD در معاملات خود استفاده کنید. با استفاده از این ابزار در تحلیل تکنیکال برای بدست آوردن قدرت، جهت و شتاب یک روند استفاده می شود که یک سیستم متقاطع، میانگین متغیر را با عناصر خرید بیش از حد و فروش بیش از حد ترکیب می کند. در مقاله بهترین روش گرفتن سیگنال با استفاده از MACD تخصصی تری را برای آموزش با استفاده از این اندیکاتور فوق حرفه ای می توانید بخوانید.

علایم تایید کننده را بشناسید.


یکی از مهم ترین علائم تایید، حجم معاملات هست که برقیمت ارجحیت دارد. در یک روند صعودی باید حجم بیشتری از معاملات در روز بعد دیده شود و اگر عکس این موضوع را مشاهده کنیم، نشان دهنده ی عقب نشینی افراد در معاملات می باشد.


شما در تحلیل تکنیکال چقدر این موارد را رعایت می کنید؟ نظراتتون رو برامون بنویسید.

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *