Home Phone

پاراچین های پولکادات

پاراچین برای هر هدفی

پاراچین ها را می توان برای هر مورد استفاده از بلاک چین، از DeFi گرفته تا هویت و زنجیره تامین، بازی و NFT، اینترنت اشیا، DAO و موارد دیگر ساخت. آنها همچنین بسته به عملکرد مورد نظر خود می توانند اشکال مختلفی داشته باشند، از جمله:

اقتصادهای توکن مستقل

پاراچین ها با توکن ها، ساختارهای هزینه و اکوسیستم های اقتصادی خاص خود.

پاراچین های خوب معمولی

زنجیره‌های کالای معمولی که به نفع کل اکوسیستم پولکادات طراحی شده‌اند، معمولاً از نشانه اصلی Polkadot، DOT استفاده می‌کنند.

پاراچین های پل

پل ها به پاراچین های پولکادات اجازه می دهند به شبکه های خارجی مانند کوساما، بیت کوین و اتریوم متصل شوند.

هاب های پاراچین

پاراچین هایی که طیف وسیعی از عملکردها را برای خدمت به یک جامعه گسترده تر یا مورد استفاده ارائه می دهند، به عنوان مثال هاب های DeFi و هاب های حکومتی.

پاراچین های قراردادی هوشمند

پلتفرم‌هایی برای ساخت و میزبانی برنامه‌ها و خدمات مبتنی بر قرارداد هوشمند، با پشتیبانی از Wasm-VM و یا EVM.

Parathreads

پاراچین‌های پرداختی برای شبکه‌های مرحله اولیه و شبکه‌هایی که نیازی به اتصال مداوم به پولکادات ندارند.

 

 

 

پاراچین ها به عنوان عوامل خودمختار

پاراچین ها می توانند بر اساس اراده جوامع خود برای مشارکت در حکمرانی پولکادات و تخصیص خزانه های زنجیره ای به طور مستقل عمل کنند. این راه را به روی مدل‌های جدید تأمین مالی غیرمتمرکز، از تأمین مالی پروژه‌ها گرفته تا صندوق‌های ثروت مستقل غیرمتمرکز و حتی ادغام‌ها و تملک‌های زنجیره‌ای متقابل باز می‌کند.

 

پاراچین ها به عنوان دولت های ملی دیجیتال

پاراچین‌ها با جوامع، قوانین، اقتصاد، حکومت‌داری، خزانه‌ها و روابط با زنجیره‌های خارجی خاص خود، شبیه کشورهای غیرمتمرکز دیجیتال هستند. Polkadot به آنها اجازه می دهد تا گرد هم آیند، ارتباط برقرار کنند و تضمین های امنیتی را برای بهبود کل اکوسیستم به اشتراک بگذارند. اتحاد آزاد زنجیره های مستقل.

مزایده ها و وام های جمعی

پاراچین ها با اجاره یک شکاف باز در زنجیره رله از طریق حراج به پولکادات متصل می شوند که شامل قفل کردن یک باند DOT برای مدت اجاره است. دارندگان DOT می‌توانند به پاراچین‌های مورد علاقه‌شان کمک کنند تا در حراجی برنده شوند و در ازای آن به طور بالقوه پاداشی دریافت کنند، با مشارکت در وام جمعی و قفل کردن موقت DOT خود برای باند پاراچین.

 

ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *